Ramazan Pidelerine Gramaj Denetimi

Ramazan Pidelerine Gramaj Denetimi
Ramazan ayının gelmesiyle birlikle denetimlerini arttıran Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde unlu mamul üretimi yapan işyerlerinde gramaj kontrolü yaptı.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikle denetimlerini arttıran Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde unlu mamul üretimi yapan işyerlerinde gramaj kontrolü yaptı.

Ramazan ayında Edirne halkının daha güvenli gıdalar tüketebilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ünlü mamul üreten fırınlara yönelik denetimlerini sıklaştırdıklarını söyledi.

ramazanpideleri

Fırınlara yönelik gerçekleştirdikleri denetimlerde pide ve ekmeklerin gramajlarını kontrol ettiklerini ifade eden ekipler, pidelerin gramajının 300 gram, ekmeklerin gramajının ise 250 gram olması gerektiğine dikkat çekti.

Ekipler ayrıca eksik gramaj uygulayan işyeri sahiplerine 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun Gereği ve Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği’ne göre cezai işlem uygulanacağını söyledi.

EdirneJetHaber Haber Merkezi