Recep Gürkan, Karla Mücadele Çalışmaları Hakkında Bilgiler Verdi

Recep Gürkan, Karla Mücadele Çalışmaları Hakkında Bilgiler Verdi
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'de cumartesi günü sabah saatlerine doğru etkili olmaya başlayan karla mücadele çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Edirne'de cumartesi günü sabah saatlerine doğru etkisini göstermeye başlayan kar yağışı, bir günden uzun süre devam etti. Kısa sürede kenti beyaza bürüyen kar yağışı, trafikte aksamalara neden oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenlenen basın toplantısında, kentte 15 santimetreye kadar ulaşan karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Gürkan, pazar günü 02:00'den itibaren 5 adet tuz serpme makinesi ve 4 ekibin dik rampa ve arterlerde tuzlama çalışmalarına devam ettiğini belirtti. 3'ü belediyeye ait toplam 4 greyder ve 6 kepçenin kar yağışının başladığı andan itibaren yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Gürkan, "Fen işleri, park bahçeler ve temizlik işleri müdürlüklerimize bağlı toplam 280 personel, 28 saattir aralıksız çalışıyor. Sabah saat 06:00'dan bu yana yayaların sıklıkla kullandığı kaldırımların temizliği ekiplerimiz tarafından el ile yapılıyor. Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre 15 santimetre kar yağışının olduğu şehrimizde temizlik çalışmaları için 200 ton kadar tuz kullandık." ifadelerini kullandı.

Edirnelileri kar yağışı sırasında gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaları ve kar lastiği kullanmaları konusunda dikkatli olmaya davet eden Gürkan, Edirne Belediyesi olarak kar nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarını kuru mama ile beslemeye devam ettiklerini söyleyerek "Tüm hemşehrilerimi sokak hayvanları için uygun yerlere bir kap mama bırakmaları konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum." dedi.

Recep Gürkan, ayrıca kar yağışıyla ilgili ALO 153 şikayet hattına 160 kadar şikayet geldiğini ve bu şikayetlerin çoğunun ara yollarla ilgili olduğunu da ekledi.