Saadet Partisi Enez Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Enez Kongresi Yapıldı
Saadet Partisi Enez İlçe Kongresi yapıldı. Yeni İlçe Başkanı Kenan Erdin oldu.

Saadet Partisi Enez İlçe Kongresi yapıldı. Yeni İlçe Başkanı Kenan Erdin oldu. Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran, Merkez ilçe Başkanı Şaban Kaya, Keşan İlçe Başkanı Ayhan Özkan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Enez delegeleri ve üyeler katıldılar.

Kongre başkanlığına seçilen Ali Demirkıran, bugüne kadar görev almış yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Bu kongrede seçilecek heyete başarı ve yüz aklığı dileyen Demirkıran: "Enez'de genç ve tecrübeli bir ekibimiz var. Bu kadro çalışacak. Saadet Partisinin farkını anlatacaklar. En güzel çalışmalar yapılacak. Biliyoruz ki Saadet kazanınca herkes kazanacak." dedi. 

Kongrede konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, kongrenin Enez için, Edirne için ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni etti. İriş konuşmasında şunları söyledi: "Saadet Partisi sıradan bir parti değildir. Saadet Partisi bir dava partisidir. Bizim davamız maddi ve manevi kalkınmadır, sanayileşmedir, bağımsızlıktır. Saadet Partisi askeri, ekonomik, kültürel bağımsızlık için çalışıyor. Saadet Partisi kaynak dağılımının adil olduğu, gelir dağılımının adil olduğu bir düzen kurmak için mücadele ediyor. Ekonominin dış borçlanmaya mecbur hale getirilmesi beraberinde dışa bağımlılığı getirir. Hâlihazır ve geçmişteki hükümetler, istikbalimiz, güvenliğimiz ve şahsiyetimizle ilgili meselelerde bile, bağımsız karar alma cesaret ve yeteneğini gösterememektedirler.   Dış güçlere bağımlılıktan kurtulmak için kendi gücümüzle kalkınma politikalarının uygulanması temel hedeflerimizdendir. Yani ekonomide bağımsızlık."

Kenan Erdin’in ilçe başkanlığına seçildiği kongrede ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;  Serkan İşcan, Fethi Karadeniz, Gürcan Doğan, Halil İbrahim Yazıcıoğlu, Ahmet Kırbaş, Halit Karadeniz, Turgay Doğan, Sami Elmas, Adem Filiz, Mehmet Kıvırcık, Erhan İşcan, Muzaffer Erdin, Mehmet Ali Akar. Edirne Jet Haber