Şehit Ailelerine Kurban Desteği

Şehit Ailelerine Kurban Desteği
Edirne protokolü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde şehit ailelerini ziyaret etti. Dernek başkanı Faruk Çiftçi, 80 şehit ailesine kurban desteğinde bulunulacağını belirtti.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ve İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan; Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ziyaret etti. Dernek binasında Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi ve şehit aileleri ile bir araya geldiler.

80 ŞEHİT AİLESİNE KURBAN DESTEĞİ

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Kurban Bayramı öncesi şehit aileleri ve yakınları için anlamlı bir kampanya başlattıklarını bildirdi. Çiftçi, "Vatana kurban olana kurban olayım" sloganıyla yola çıktıkları kampanya ile kurban bağışlarını şehit ailelerine ulaştırmak istediklerini söyledi.

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Edirne genelinde 188 şehitlerinin olduğunu hatırlatarak, "Edirne genelinde 188 şehidimizin anne, baba, eş ve çocukları ile kardeşlerini bir araya getirdiğimizde bin 816 kişilik büyük bir aileyiz. Bu büyük ailemiz içerisinde ekonomik durumları çok iyi olmayan ailelerimiz var. Kurban kardeşliktir, yardımlaşmadır, paylaşmaktır. Dernek olarak, şehit ailelerimizden kurban kesemeyen ailelerimizi tespit ettik. Genel olarak toplamda da 188 ailemiz arasından 80 ailemiz kurban kesemiyor. Edirnemizin desteğiyle bu 80 ailemize kurban kesmek istiyoruz.

Nakdi yardım almıyoruz. Sadece kesilmiş kurban bağışı alacağız. Bunlarla ilgili bilgi broşürleri ve reklam posterleri hazırlanıyor.  Şehitlerimizin aileleri için ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. Şehitlerimizin emanetlerinin evine et girsin istiyoruz." dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da şehit ailelerine ve gazilere şükranlarını sundu. Özdemir ve Gürkan, şehit aileleri ve gaziler için ne yapılırsa yapılsın haklarının kesinlikle ödenemeyeceğini belirtti.

EDİRNEJETHABER HABER MERKEZİ