Seyfettin Selim 7. Kez Ağa Oldu

Seyfettin Selim 7. Kez Ağa Oldu
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağalığını açık artırmada Seyfettin Selim 7. kez kazandı.Sarayiçi Güreş Sahası'nda yapılan ağalık artırmasına İstanbul'dan Ağa Seyfettin...

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağalığını açık artırmada Seyfettin Selim 7. kez kazandı.

Sarayiçi Güreş Sahası'nda yapılan ağalık artırmasına İstanbul'dan Ağa Seyfettin Selim ile Karslı eski pehlivanlardan Mustafa Seçilir'in oğlu Olcay Seçilir katıldı.

Ağalık açık artırmasının açılışını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 261 bin TL ile yaptı. 654. Tarihi Kırkpınar'ın ağası Seyfettin Selim ilk artırmada 280 bin TL derken Olcay Seçilir ise 290 bin TL olarak açıkladı. Sonrasında 300-305, 322-325 ve son olarak Ağa Seyfettin Selim 354 bin TL deyince Karslı ağa adayı Olcay Seçilir çekildiğini açıkladı.

Ağalık açık artırmasında tek kalan Seyfettin Selim, ağalığı alırken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trabzonlu olan Ağa Seyfettin Selim'in şehrinin plakası için rakamı 361 bin TL olarak açıkladı. Ağa Selim de bunu kabul ederek 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ağası oldu.

seyfettin selim ağa