Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak

Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Edirne'de 39 okulda eğitim gören 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak. Öğrenciler 'Keşif Çanakkale' ve 'Rafadan Tayfa' filmlerini izleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin iş birliğinde ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesi Edirne’de 265 öğrencinin sinemaya gitmesiyle başladı. Proje kapsamında Edirne’de 3 bin 617 öğrenci sinema ile buluşacak.

Atatürk Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Kadripaşa İlkokulu’nda eğitim gören 265 öğrenci sabah okuldan alınarak sinema salonuna götürüldü. Çocukların sanat ve kültürle buluşturulmasının hedeflendiği proje kapsamında öğrenciler, akranları ile birlikte sinema seyretmenin keyfini yaşadı.

Proje kapsamında 21-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında Edirne Merkez'de faaliyet gösteren 39 okulda eğitim gören toplam 3 bin 617 öğrenci, sinema ile buluşacak.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 10 gün boyunca öğrencileri okullarından alarak sinema salonuna götürecek; gösterim sonunda tekrar okullarına ulaştıracak. Çocukların sanat ve kültürle buluşturulmasının hedeflendiği proje kapsamında öğrenciler ‘Keşif Çanakkale’ ve ‘Rafadan Tayfa’ filmlerini izleyecek.