"Sonuç Hayır da Olsa Altyapı Çalışmalarına Başlayacağız"

"Sonuç Hayır da Olsa Altyapı Çalışmalarına Başlayacağız"
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ocak ayı meclis toplantısında, "Sonuç hayır da olsa altyapı çalışmalarına başlayacağız." dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ocak ayı meclis toplantısının sonunda, Hudut Gazetesinde, "Abe Recep, korkunun ecele faydası yok" başlığıyla çıkan eski belediye başkanı Hamdi Sedefçi'nin eleştirilerine değinerek cevap verdi.

"Boru uzunluğunu bilmiyor"

Gürkan, "Sayın Sedefçi belediyeciliği bir kere anladı onda da yanlış anlamış. Sedefçi'nin söylediklerinden şunu anlıyorum, Benim referandumdan hayır sonucu çıkartarak, altyapı hizmetlerini 3-4 yıl ertelemeyi düşündüğümü söylemiş. Ertelemek bir yana, zaten evet de çıksa hayır da çıksa başlanacak altyapı çalışmaları. Sedefçi beni bir kere dinlemiş, yanlış dinlemiş. Ben isterdim ki, 20 yıl belediye başkanlığı yapmış birisi konuya daha hakim olsun. Diyor ki; 'İçme suyu çalışmalarını ben başlattım'. İhalesi, meclis kararları duruyor, tamamen bizim dönemimizde başladı. Sedefçi ayrıca, ‘90 kilometre yağmur suyu kanalı yaptık’ diyor. Sedefçi’ye hatırlatırım ki, Edirne’deki toplam yağmur kanalı 29 kilometre 922 metre. Yani Edirne’de 90 kilometre yağmur kanalı yok. Sedefçi başkanlığı döneminde başka bir yere yaptıysa bilemem. Sedefçi isterse bunları kendisine veririm. Sayın Sedefçi’ye şunu tavsiye diyorum; ben şehrin alt yapısıyla üst yapısıyla ilgili bütün bilgileri kendisine vereyim. Bir daha yanlış rakam vermesin çünkü 20 yıl belediye başkanlığı yapmasından sonra 30 km yağmur suyu toplama kanalını 90 km'ye çıkarmak, çok şık ve doğru olmuyor." dedi.

"16 saat çalışıyorum"

Gürkan konuşmasının devamında, "Biz sabahın 9'unda gelip gece 11'de çıkan insanlarız. Biz günde 2 saatle belediyecilik yapmıyoruz. Biz cumartesi ve pazar günleri de görevimizin başındayız, bayramında yılbaşında da. Ben iki yıldır her yılbaşını halka beraber gölette kutluyorum. Kayıtlar var, herkes baksın. Ben de bilirim tatile gitmeyi. Biz yeni belediyeciyiz. Bu yüzden günlük 24 saatimizi 16 saatini Edirne'ye ve Edirnelilere hizmet ederek geçiriyoruz. Çok tecrübeli olmadığımız için 2 saat belediyecilik yaparak belediyeyi idare edemiyoruz." diye konuştu.

"Çalışsalardı, çiçek ekerdik"

Hayatı boyunca görevi koltukta oturmak zannedip bu tür işlere cesaret edemeyenlerin, bunu anlayamamasını normal karşıladığını belirten Gürkan, "Keşke oturdukları süre içerinde bunların her bir seçim döneminde bir tanesini yapmış olsalardı. Şu anda Edirne'de biz bunları konuşuyor olmazdık. Biz de asfalt yapardık, refüj yapardık, çiçek ekerdik, çiçek dikerdik. Ama biz bunları halkımızla birlikte yapacağız." ifadelerini kullandı.