Suç Duyurusunda Bulunuldu

Suç Duyurusunda Bulunuldu
Mülkiyeti Edirne Belediyesine ait Tavuk Ormanı'nda belediyenin bilgisi dışında ağaç kesen kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1. derece doğal sit alanı ilan edilen ve mülkiyeti belediyeye ait olan Tavuk Ormanı'nda belediyenin bilgisi dışında kontrolsüzce ağaç kesen kişi ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Sarayiçi Tavuk Ormanı’nda, ormanın sürdürebilirliği kapsamında 10 yıllık amenajman planı ile gerekli bakım çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu plan dışında aralama, kesim ve budama çalışmalarına izin verilmediğini söyledi.

Ormanın sürdürebilirliği için önümüzdeki 10 yıllık süreç için hazırlanması gereken amenajman planı üzerinde şu anda çalışmaların devam ettiğini belirten Gürkan, "Bizim yetkimiz ve kontrolümüz dahilinde tavuk ormanında herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemektedir." dedi.

Mevcut alanda Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin birlikte inceleme yaptıklarını ifade eden Gürkan, "Alanda yaptığımız incelemede, 5 adet kavak ağacının kesildikten sonra gövdelerinin alındığını, üst kısımlarının orada bırakıldığı görüldü. Suç duyurusunda bulunduk." diye konuştu.

EJH