Terfi Merkezine Yeni Sistem

Terfi Merkezine Yeni Sistem
Kanalizasyon Pompa Terfi Merkezinde eskiyen vanalar yeni sistem vanalarıyla değiştirildi.

Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü Tm3 Kanalizasyon Pompa Terfi Merkezinde eskiyen celkvalf vanaları yeni sistem toplu celkvalf vanalarıyla değiştirildi. Merkezdeki tıkanıkları önleyecek olan yeni sistemle iş gücü ve elektrik zayiatı azalacak.

Edirne Belediyesi tarafından 8 yıl önce yapılan Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü Tm3 Kanalizasyon Pompa Terfi Merkezinde bulunan çamparalı sistem celkvalf vanalar, son sistem toplu celkvalf vanalar ile değiştiriliyor.

Motorların daha güçlü çalışmasını sağlayacak, çalışan personel için daha pratik ve modern sistemler geliştirildiğini anlatan Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri, atık maddelerin eski sistem vanaların tıkanmasına neden olduğunu söyledi. Bu nedenle toplu celkvalf vanalarına geçtiklerini ifade eden yetkililer, "Yeni vanalar su geldiğinde yukarı kalkıyor ve 400’lük borulardan suyun hepsi geçmesini sağlıyor. Eski vanalarda borudan su geçme oranı yarı yarıya azalıyor. Elektrik zayiatı artıyor, motorlar zorlanıyor, sistem arızalanıyor idi. Yeni vanalar 400’lük çapın 400’ü de kullanacak ve tam performans alacak." dediler. EJH