Toplu Taşıma Araçlarına Klima Denetimi

Toplu Taşıma Araçlarına Klima Denetimi
Hava sıcaklığının arttığı Edirne’de vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için ETUS araçlarında klima denetimi yaptı.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Zabıta Trafik Denetleme Ekipleri, hava sıcaklığının arttığı Edirne’de vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için Edirne Toplu Ulaşım Sisteminde (ETUS) yer alan araçlarda klima denetimi yaptı.

Vatandaşların daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için harekete geçen ekipler, ETUS araçlarında klima denetimi yaptı. Araçların klimalarını tek tek kontrol eden ekipler, kliması olmayan ya da klimasını çalıştırmayan araç sahiplerine belediye encümeni kararıyla 219 TL para cezası uygulanacağını söyledi.

klimadenetimi1

ŞOFÖR KARTLARI DA DENETLENDİ

Özgecan Aslan olayının yaşanmasının ardından Edirne Belediye Meclis Kararıyla toplu taşıma ve ticari araç sürücüleriyle ilgili bir takım tedbirler alınmış ve 2016'da yıllık çalışma ruhsatları yenilenen minibüs ve taksi sürücülerinden, son bir ay içinde uyuşturucu madde kullanmadığına dair raporla, cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden alıkoyma, alkol ve uyuşturucu kullanmak suretiyle trafiği tehlikeye düşürme, uyuşturucu madde satın alma, kullanma ve fuhuş gibi suçlardan suç işlemediğine dair adli sicil kaydı istenmişti. Bu tedbirler sonrasında toplu ulaşımda araç kullanan şoförler için Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen Şoför Kartları, Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Zabıta Trafik Denetleme Ekipleri tarafından denetlendi.

EdirneJetHaber Haber Merkezi