Trafik Çift Yön Olarak Düzenlenecek

Trafik Çift Yön Olarak Düzenlenecek
Düzenlenen toplantıda Hükümet Caddesi'nde trafiğin çift yönlü olarak uygulanmasına karar verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde, Hükümet Caddesi'nin trafik sirkülasyonu ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Süleymanpaşa ilçe sınırlarında yer alan Hükümet Caddesi'nin çift yön ile trafiğe açılmasına karar verildi.

Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şenol Turan, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Turgut Ünsal ve konuyla ilgili uzmanlar katıldı.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat: "Geçen senelerde İstanbul Teknik Üniversitesinin yaptığı çalışma bu yıl da Pamukkale Üniversitesinin yaptığı çalışma bu caddede bilimsel olarak tek yönü gösteriyor. Ama burada yaşayan vatandaşlarımız ve burayı kullananlar çift yön olmasını istiyor. Biz de denemekte fayda var diyoruz. Yaklaşık 10 günlük süreçte çift yön olarak çalışmaya başlayacak. Sonucunu hep birlikte göreceğiz." dedi.

Yapılan çalışmalar ile trafik sorununda önemli bir yol kat edildiğinin altını çizerek sözlerine devam eden Eşkinat: "Geçmişte Ziraat Bankası’nın önüne kadar trafik sıkışıyordu. 45 dakikada gidiyorduk o yolu. Şu an böyle bir şey yaşamıyoruz. Hele böyle dükkanın önüne aracını bırakıp akşama kadar orada kalmasını isteyen arkadaşlarımız olmasa böyle şeyleri hiç yaşamayacağız. Kısa süreli parklanmalar ile bu akış daha akıcı bir hale gelecek." ifadelerini kullandı.