Trakya Üniversitesi 41 Öğretim Üyesi Alacak

Trakya Üniversitesi 41 Öğretim Üyesi Alacak
Trakya Üniversitesi öğretim görevlisi ilanı, öğretim üyesi alım ilanı detayları

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilana göre farklı kontenjanlarda 41 öğretim üyesi alımı yapılacak. Trakya Üniversitesi birimlerine profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak. Son başvuru tarihi 25 Eylül 2019 olarak belirlendi.

Üniversite birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacak. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Doktor Öğretim Üyesi adaylarlarının ise Dekanlıklara/Müdürlüklere başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile 04.02.2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulunca onaylanan "Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesi" koşullarını sağlayan adaylar, başvuracakları anabilim dalına belirtilen dilekçelerine ekleyecekleri iki adet fotoğraf, doçentlik belgesi ile özgeçmiş, yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilecek) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 6 nüsha halinde vereceklerdir.

Doçent kadroları devamlı statüde olup, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile 04.07.2019 tarihinde Yükseköğretim Kurulunca onaylanan "Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Kriterleri"ndeki koşulları sağlayan adaylar, başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri iki adet fotoğraf, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesi, dilekçe (doçent unvanını sözlü sınava girmeden alanlar için sözlü sınava gireceklerine dair) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 nüsha halinde vereceklerdir.

Doktor öğretim üyesi kadrolarına, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile 04.02.2016 tarihinde Yükseköğretim Kurulunca onaylanan "Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Ölçütleri Yönergesi"nin 4. maddesinde belirtilen koşulları sağlayan adaylar, başvurdukları anabilim dalı/programı belirten dilekçeleri ekinde 2 adet fotoğraf, doktora/uzmanlık/sanatta yeterlilik belgesi, yabancı dil sonuç belgesi, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya vereceklerdir.

Yabancı ülkelerde alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için Trakya Üniversitesinin resmi internet sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.