Tren Kazasına Yayın Yasağı

Tren Kazasına Yayın Yasağı
Başbakanlık tarafından, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasıyla ilgili geçici yayın yasağı getirildi. Yayın yasağını Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) duyurdu.Yapılan açıklamada şu ifadelere...

Başbakanlık tarafından, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasıyla ilgili geçici yayın yasağı getirildi. Yayın yasağını Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15.02.2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 7'nci maddesinde "milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda" geçici yayın yasağı getirilebileceği öngörülmektedir. Anılan hüküm çerçevesinde, vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin daha verimli ve etkin sunulması amacıyla, 08.07.2018 tarihinde Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazası sonrasında yürütülen çalışmalara ilişkin olarak Başbakanlığın 08.07.2018 tarihli ve 47121 sayılı yazısıyla geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür." 

[irp posts="12523" name="Çorlu'da Yolcu Treni Devrildi: Ölü ve Yaralılar Var"]