TÜ Balkan Senfoni Orkestrası'ndan Unutulmaz Konser

TÜ Balkan Senfoni Orkestrası'ndan Unutulmaz Konser
Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası, 29 Ekim'de Kadıköy Süreyya Operası Konser Salonu'nda Cumhuriyet Bayramı'na özel konser verdi.

Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası, Şef İlker Özöztürk ve Konzermeister (Başkemancı) Prof. Ahmet Hamdi Zafer yönetiminde, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü, Kadıköy Süreyya Operası Konser Salonu’nda verdiği “Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri”nde İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Türkiye’nin en önemli konser salonlarından biri olan Süreyya Operası’nda düzenlenen ve davetiye ile girilebilen konserin davetiyeleri, dağıtıma çıktığı ilk gün tükendi. “Cumhuriyete Ses Verenler” adı altında düzenlenen konserde, Cumhuriyet tarihimizin en önemli marş ve ezgilerinin yanı sıra Osmanlı Padişahlarının bestelediği eserler, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin ünlü solisti Tevfik Rodos tarafından seslendirildi. Her eserden önce müzikolog Ersin Antep, eserler ve bestecileriyle ilgili sunumlar yaptı. Süreyya Operası yönetimi, konser sonunda dinleyicilerin 2 defa “bis” yaptırdığı orkestrayı, önümüzdeki sezon tekrar bir konser vermesi için İstanbul’a davet etti.