Türkiye'yi Uzunköprü Temsil Ediyor

Türkiye'yi Uzunköprü Temsil Ediyor
Avrupa posta pulları yarışmasında Türkiye'yi tarihi köprü Uzunköprü temsil ediyor.

Avrupa Posta İşletmeleri tarafından her yıl hazırlanan özel pullarda bu yıl Türkiye’yi tarihi taş köprü Uzunköprü temsil ediyor.

PostEurop’un himayesindeki tescilli ticari markası olan resmi EUROPA logosunu taşıyan pullar, posta gönderilerinde tanıtıma dikkat çekiyor. Avrupa’nın ortak kökleri, kültürü ve tarihi konularında farkındalık yaratan EUROPA pullarının bu yılki ana teması “köprüler” oldu. Köprüler temalı pullarda Türkiye’den 2014 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan tarihi köprü Uzunköprü yer alıyor.

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen: "Her yıl Avrupa Posta İşletmeleri tarafından hazırlanan özel pullarda bu yıl ilçemiz tarihi köprüsünün yer alması bizler için gurur kaynağı oldu. Avrupa’da bulunan her ülkenin köprülerinin yer aldığı pullar arasında yarışma düzenlenmiştir. Bu yarışmada Türkiye’nin birinci olması, UNESCO sürecinde bizler için önemli bir katkı sağlayacaktır. Tüm vatandaşlarımızı yarışmada oy kullanmaya, tarihi köprümüzün ve ilçemizin tanıtılmasına katkı sağlamaya davet ediyorum." dedi.

Yarışmada ülkemizi temsil eden pulu desteklemek için www.posteurop.org/europa2018 adresinden oy verilebiliyor. “En İyi Avrupa Pulu” yarışmasında 9 Eylül 2018 tarihine kadar oy kullanılabilecek. Edirne Jet Haber