BOSTANCI'NIN VARDIĞI ZİRVE

BOSTANCI'NIN VARDIĞI ZİRVE
Ulaş DEMİRAY'ın köşe yazısı

ENEZ MEKTUBU

BOSTANCI’NIN VARDIĞI ZİRVE…

Ulaş DEMİRAY / ulasdemiray@gmail.com

Kendisini yaptığı hizmetler açısından ZİRVEDE GÖREN Enez Belediye Başkanı Sn. Abdullah BOSTANCI “gelecek dönem adaylığı” da dahil olmak üzere çeşitli konularda bir açıklama yapmış.. Yerel basında yer alan bu açıklamasında sayın Bostancı; her zamanki üslubu ve gelişi güzel verdiği ve abarttığı rakamlarla “2014 de ufak bir kasaba olan Enez’in turizm potansiyelinin artmasını” kendi marifeti ve becerisi gibi gösterme çabasında.. Hala “Bugüne kadar ne yaptın ?” sorusuna yanıt olarak da eski dönemde yapılmış borçları abartarak mazeret aramaya devam ediyor.

***

BOSTANCI; şu anda Enez’de 100 bin kişinin yaşadığı, belediyede çalışan sayısının 453 olduğu, bütçenin 33 milyon olduğu gibi hiçbir gerçekliği olmayan ve 2-3 misli abartılmış rakamlarla zirveye tırmanma görüntüsü vermeye çalışıyor. Gerçek rakamlar ise Bayram tatilleri hariç Enez’in yazlık nüfusunun maksimum 50 bin olabileceği, zaten bu rakamın da 4 yıl önce 40-45 bin olarak hesap edildiği bilinen bir gerçek ve herkesin hesaplayabileceği bir rakam..

***

Belediyede çalışan sayısının da İŞKUR dahil 200 civarında olduğu, TASLAK bütçenin ise 5 yılda enflasyona paralel olarak artıp yürürlüğe girdiği ve bugün geldiği noktanın Başkanın iddia ettiği rakamların dörtte biri seviyesinde olduğu muhalefet meclis üyelerince ifade ediliyor.. Doğrusu da bu..

***

Diyelim ki BOSTANCI’nın verdiği rakamlar doğru.. Yani bütçesini 7-8 misli artıran bir Belediyenin, kentin nüfusu 2 misli artmış bile olsa bu yükün altından kolaylıkla kalkması gerekmez mi? İyi de 33 Milyon bütçe, 48 araçlık araç parkı, 453 personelle gelinen bu noktada Kadir Topbaş Parkı niye çöplüğe döndü? “Bu kent, bu sahil, bu kumsal ne kadar temiz” diyebilecek namuslu bir insan var mı? Bırakalım yaz sezonunu.. Derin deşarj kanalını gündeme bile almamışsan, sahilin su sorununu çözememişsen, Kış aylarında bile hala temizlik sorunu yaşanıyorsa bu bütçe nereye harcanıyor? Bu 453 personel ne işe yarıyor?

***

Bostancı’nın iddiasının tam aksine, bu son 5 yılda Enez; gölleri ile, doğası ile ve en önemlisi de sahili ile YOK OLMA ve YAĞMALANMA sürecine girmiştir.. Bu işgal olaylarının, kaçak yapılaşmanın, hoyratça Enez’i tüketenlerin içinde, ne yazık ki belediye görevlilerinin ve iktidar partisi yandaşlarının bulunması dehşet vericidir.. Güzelim sahilimiz, kumsalımız acımasızca işgal edilmekte, başta bu kentin her şeyini emanet ettiğimiz yerel yöneticilerimiz topu birbirlerine ve hatta valiliğe atarak sorunu çözmekte aciz kalmaktadırlar. Mümkünse Enez sahilindeki barakalaşma ve yağmalama olayını, şemsiye şezlong rezaletini görün ve oturup ağlayın.. Evet.. Enez ağlanacak haldedir.

***

BOSTANCI’nın vardığı zirve budur.. Enez hiçbir dönemde bu kadar kirli, bu kadar susuz, bu kadar hizmetten yoksun kalmamış ve bu kadar fütursuzca yağmalanmamıştır. Aday olup olmayacağı kendi bileceği iştir. Neyse ki karşısında ona dur diyebilecek, alternatif olabilecek ne bir parti ne de ciddiye alınabilecek bir aday adayı yoktur.. AKP'nin kendi içinde yeni aday arayışları bilinse de, sonuçta onların da başka çareleri yoktur. Sonuçta Bostancı yine adaydır ve yine seçilecektir.

Şimdiden hepimize mübarek olsun..