BU SEÇİM BİR KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA KAZANILACAKTIR

BU SEÇİM BİR KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA KAZANILACAKTIR
Ulaş DEMİRAY'ın köşe yazısı

ENEZ MEKTUBU

Ulaş DEMİRAY / [email protected]

Kağıt üzerinde oluşmamışsa da gönüllerde oluşan DEMOKRASİ İTTİFAK’na dahil partiler;  Yani CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP ve diğerlerinin sayın üyeleri, sayın sempatizanları, özellikle ilk defa oy kullanacak gençler..

Öncelikle bugün partinize gidip bu süreçte etkin bir görev alabileceğinizi belirtin. Kimliğinizi, telefon numaranızı, hanenizde kaç seçmen bulunduğunu, bir aracınız (Binek, yük, motosiklet, bisiklet, at arabası vs.) olup olmadığını, mesleğinizi, becerilerinizi belirtip yazdırarak  sandık bölgenizdeki seçmen listelerinden bir örnek alın.. Çalışmaya başlayın..

 1. Partinize, evinizdeki kişi başına en az 20 TL, ya da ortalama aile başına 100 TL bağış yapın..
 2. Bağış yapamıyorsanız bayrak asmak, meydan düzenlemek, bildiri ve gazete dağıtmak gibi görevlerde ücretsiz çalışabileceğinizi beyan edin.
 3. Göreve çağırılınca eliniz kanda olsa yine gidin.
 4. Aracınız varsa konvoylara katılabileceğinizi belirtin. Aracınızı partinin emrine verin..
 5. Bir yerlerde çalışıyor ve riske girmek istemiyorsanız en azından bağış yapmayı, ailenizi yönlendirmeyi, mahallenizdeki yaşlıları sandığa taşımayı, moral destek vermeyi düşünmelisiniz.
 6. Her gün en az 1 saat siyaset yapın..
 7. Geceleri kahvehaneleri doldurun. Ev gezmelerini artırın..
 8. Bilgisayar kullanıyorsanız partilerin telefon zincirlerini, sandık listelerinin, görevlilerinin ve her türlü bilginin yenilenmesine katkı verin..
 9. İttifakın diğer partilerinin etkinliklerine de katılın..
 10. Parti tarafından size birkaç gün içinde verilecek YAZILI görevinizi en iyi şekilde yerine getirmeye hazır olun..
 11. Gittiğiniz her kahvede, her misafirlikte geyik muhabbetlerine ara verin.. Kimseyi kırmadan, sinirlenmeden “Bu defa niçin ve kime oy vereceğinizi” anlatmaya çalışın.
 12. Aynı siyasi görüşteki insanlarla “Ne olacak bu seçimin hali?” muhabbetleri ile zaman öldürmeyin. Alana dağılın.. Parti yöneticilerine çevrenizden bilgiler taşıyın.
 13. Cumhur ittifakına yakın insanlarla konuşurken sertlikle, kızdırarak, size oy vermeye pişman edecek tavırlardan ve sloganvari söylemlerden kaçının. “Biz size demiştik, ama siz anlamadınız” havalarında olmayın.. Onlara “Adalet var mı, Ekonomi iyi mi, geçinebiliyor muyuz ?” gibi sorular sorarak yaklaşın.. İnatlaşmayın..

Siyasi parti binaları her gün en az, sabah 09.00 dan 21.00 e kadar açık kalmalı.. Bu konuda derhal bir nöbet çizelgesi yapılmalı.. Tasarı bütçe hazırlanmalı.. Yönetim Kurulları bazen günde 2 defa toplanmalı, Şehrin işlek noktalarında seçim büroları açılmalı, Telefon zincirlerini geliştirmeli, diğer partilerle ortak neler yapılabileceğini düşünmelidirler.. Elimizi uzattığımızda parti başkan ve Yöneticilerini tutabilmeli ve her daim yanımızda ve görev başında görebilmeliyiz.

NOT : Ben, DEMOKRASİ İTTİFAKI’nın hangi partisi için  olursa olsun elimden gelebildiği kadar görev almaya hazırım.. Bu 60 gün, ikinci bir KUVAYI MİLLİYE hareketidir.. Görevden kaçanlar, kendi dümenine bakanlar belirlenmeli yarınlar onlar olmadan planlanmalıdır..

YARINLAR BİZİMDİR..