ENEZ'E BAHAR ERKEN GELDİ

ENEZ'E BAHAR ERKEN GELDİ
Ulaş DEMİRAY'ın köşe yazısı

ENEZ MEKTUBU

ENEZ’E BAHAR ERKEN GELDİ…

Ulaş DEMİRAY / ulasdemiray@gmail.com

“Aspragas haberlere inanmayın”mış.. Adam gibi çık ortaya “Aile arasında istenmeyen bir şeyler yaşandı. Ama tatlıya bağlandı” falan gibi bir şeyler söyle.. Konu kapansın gitsin.. Kaş yapayım derken göz çıkarma.

***

AKP İlçe Yönetim Kurulu toplanmış. Bostancı da toplantıya katılmış.. Yönetim Kurulu’ndaki 3 kişiyi işaret etmiş ve “Ben sizlerle çalışamam, İstifa edin” demiş..  Başta İlçe Başkanı Nedim UZUN olmak üzere, Enez AKP Yönetim kurulu Üyeleri buna gerek olmadığını, kendilerinin seçimle iş başına geldiklerini, seçimle gideceklerini ifade etmişler. Bu arada gerginleşen ortamda -hatta- yumruklar konuşma noktasına gelmiş. Sonuçta Bostancı da adaylıktan istifasını yazmış, vermiş. Dilekçe de ilgili yerlere tereddütsüz iletilmiş..

***

Eeey basın mensubu arkadaşlarım, haberin aslı bu... Aspragas olan bir haber varsa o da Bostancı’nın gazetelerde yayınlanan demeci...  Kendi basiretsizliğini gizlemek için yerel basını ASPRAGAS HABER YAPMAKLA suçlayan Bostancı’yı her zamanki gibi yerel basının iyi niyetinin arkasına sığınıp gerçekleri söylemiyor. Yerel basın da kendisini suçlayan Bostancı’nın aklanmasına fırsat veriyor.

***

Şimdi ne olacak? Bekleyip göreceğiz... O istifası istenen 3 kişi AKP ilçe yönetimden gidecek mi? İlçe Başkanı UZUN; uzun uzun düşünüp nasıl bir tavır alacak? Yanında hiçbir meclis üyesi kalmayan, meclisini toplayamayan, yönetimi ile de papaz olmuş Bostancı hangi kadrolarla yola devam edecek? Devam edip de nereye varacak?

***

Bu son hadiseye bakarak söylemiyorum.. Gerçek AKP'li arkadaşlarımın kaygılarını görüyor izliyorum. Görünen köy kılavuz istemez. Haberiniz olsun.. .Enez’e bahar erken geldi... 31 Mart'ı beklemedi...