Ulaşıma Zam Geliyor

Ulaşıma Zam Geliyor
Beleciye Meclisi ağustos ayı toplantısında gündeme gelen zam istekleri komisyona havale edildi.

Edirne Belediye Meclisinin ağustos ayı toplantısında 10 madde görüşülerek karara bağlandı. 4'ü gündem dışı olan 10 madde oy birliğiyle karara bağlandı.

Edirne Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı, belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 4'ü gündem dışı olmak üzere toplamda 10 madde görüşüldü. Meclis üyeleri, gündem maddeleri üzerine görüşlerini bildirdiler. Yapılan görüşme sonucunda tüm maddeler aynı şekilde kabul edildi. Edirne Şoför ve Otomobilciler Odasının taksi ücret tarifesine zam isteği ve minibüs esnafının zam isteği Plan Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan, kısa bir süre önce rahatsızlık geçiren Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın durumunda her geçen gün iyileşme olduğunu belirterek kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hakkari’de dün meydana gelen ve bir anne ile 11 aylık bebeğinin şehit olduğu olaya da değinen Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm terör örgütlerini Belediye Meclisi olarak kınadıklarını ve lanetlediklerini belirtti. Terörün bir insanlık suçu olduğunu belirten Gürkan: "Kim yaparsa yapsın, hangi gerekçe ile yaparsa yapsın terörrün kabul edilmesi mümkün değildir. Hele ki 11 aylık bir bebeğe, bir kadına, bir anneye yapılması hiç kabul edilecek bir şey değildir. Bebeğimize ve annesine rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Edirne Belediye Meclisi olarak tüm terör örgütlerini en şiddetli şekilde kınıyor ve lanetliyoruz." diye konuştu. Edirne Jet Haber