Vali Canalp Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi

Vali Canalp Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
Edirne Valisi Ekrem Canalp, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında dereceye giren öğrencileri kabul ederek ödüllendirdi.Edirne’yi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında ulusal alanlarda...

Edirne Valisi Ekrem Canalp, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında dereceye giren öğrencileri kabul ederek ödüllendirdi.

Edirne’yi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında ulusal alanlarda düzenlenen yarışmalarda başarıyla temsil eden öğrenciler Vali Ekrem Canalp tarafından kabul edildi. Edirne Valiliği toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Müdür Yardımcıları Kemal Soytürk, Cemal Turan, Keşan İlçe Millî Eğitim Müdürü İlhan Saz, Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan ile dereceye giren okullarımızın öğrenci, danışman öğretmen ve yöneticileri hazır bulundu.

Bu sene TÜBİTAK tarafından 13.’sü düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması İstanbul Avrupa Bölgesi Finalinde Değerler Eğitimi, Kimya, Teknolojik Tasarım, Biyoloji, Tarih ve Fizik Alanlarında birinci ve ikinci olan öğrenciler Vali Canalp’i ziyaretlerinde kazandıkları ödül ve kupaları da getirdiler. 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalinde Matematik Alanında birinci olarak öğrenciler ile Okul Sporları Dart Yıldız Kızlar Türkiye Müsabakaları Şampiyonu olan İsmail Güner Ortaokulu öğrencileri, beraberlerinde okul müdürleri ve danışman öğretmenleriyle birlikte yer aldılar.

Vali Ekrem Canalp, ilimizi en iyi şekilde temsile eden tüm öğrenciler ile danışman öğretmenleri, eğitim yöneticilerini ve öğrencilerin ailelerini ayrı ayrı tebrik ederek, başarılarının artarak devamı temennilerinde bulundu.

Vali Canalp, başarılı öğrencilere ve danışman öğretmenlerine çeşitli hediyeler vererek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.