Valilik İznine Bağlandı

Valilik İznine Bağlandı
Açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteriş yürüyüşleri, protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması gibi etkinlikler izne bağlandı.

Edirne Valiliğinin kararıyla protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma gibi etkinlikler, 04 Kasım 2016 ile 30 Kasım 2016 tarihleri arasında yasaklanmıştı.

Valilikten yapılan açıklamada, bu gibi etkinliklerin 31 Aralık 2016 tarihine kadar izne bağlandığı belirtildi. Açıklamada tam olarak, "İlimizde genel güvenliğin, asayişin ve kamu düzeninin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 'Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler' başlıklı 11.Maddesinin (m) fıkrası gereğince Edirne il genelinde, açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma gibi etkinlikler, 31.12.2016 tarihine kadar izne bağlanmıştır." denildi.

EJH