Yakında Açılıyor

Yakında Açılıyor
6 yıl önce inşaatına başlanan bina yakında hizmete açılıyor.

Buçuktepe mevkisinde yaklaşık 6 yıl önce inşaatına başlanan bina, yakında Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı olarak açılacak. Kültür merkezinde 750 kişi kapasiteli tiyatro ve konser salonu Edirne'deki çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. 10 bin 650 metrekarelik alana kurulacak olan kültür merkezi 3 bloktan oluşacak ve 2 bin 660 metrekare yeşil alana sahip olacak.

Binadaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Gürkan, çalışmaların büyük bir kısmının tamamlandığını söyledi. Binada 750 kişilik tiyatro ve konser salonu, 150 kişilik eğitim salonu, 2 adet 100 kişilik ve 2 adet 40 kişilik toplantı salonları, 180 metrekarelik halk oyunları salonu, 95 metrekarelik amatör tiyatro eğitim salonu, 105 metrekarelik Türk sanat müziği kurs salonu ve 50 metrekarelik okuma salonu olacağını anlatan Belediye Başkanı Gürkan: "Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nı kısa bir süre içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. 750 kişilik tiyatro ve konser salonu olacak. Böylelikle Edirne’deki çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğiz. Gençlerimizi ve çocuklarımızı tiyatro ile buluşturacak, onların geleceğe daha sağlam adımlarla yürümesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ayrıca 300 metrekarelik kapalı restoranında yer alacağı merkezimizde Edirneliler keyifli anlar yaşarken kentin muhteşem güzelliğini de 900 metrekarelik terastan izleyebilecek." diye konuştu.