'Yarını İnşa Et' Projesinin Atölye Çalışmaları Gerçekleştirildi

'Yarını İnşa Et' Projesinin Atölye Çalışmaları Gerçekleştirildi
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen 'Yarını İnşa Et' projesi kapsamında, öğretmenlere 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde elektronik ve programlama alanında uygulamalı olarak eğitici eğitimleri verildi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından düzenlenen “Yarını İnşa Et” projesi kapsamında, Edirne il genelinde görevli ve projeye gönüllü katılan öğretmenlere 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde elektronik ve programlama alanında uygulamalı olarak eğitici eğitimleri verildi.

Eğitime katılan her öğretmen 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinden 4 veya 5 kişilik gönüllü bir takım oluşturacak.  Öğrenci takımları, öğretmenlerinin rehberliğinde sağlık, çevre ve enerji, akıllı şehirler gibi konu başlıklarında, çevrelerinde gözlemlediği sorunlara çözüm geliştiren bir proje oluşturacak.

Çalışmalarını tamamlayan öğrenci takımları projelerini TTGV tarafından hazırlanan formlara görsellerle birlikte işleyecek ve web sayfasına eklenmesi için TTGV’ye gönderecek. En başarılı projeler, bağımsız bir jüri tarafından seçilerek kamuoyuna açık bir etkinlikle ödüllendirilecek.

Edirne Lisesi bilgisayar-yabancı dil atölyesinde 2 gün süren atölye eğitimlerinin ardından öğretmenlere katılım belgesi verildi.