Yeni AVM İnşaatı Durdurulacak mı?

Yeni AVM İnşaatı Durdurulacak mı?
Edirne'de Erasta AVM'nin yapımını üstlenen Eroğlu Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu gözaltına alınmıştı. Bu durumda Edirne'de yapımına devam edilen Erasta AVM'nin ne olacağı merak konusu haline gelmişti.

FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli operasyonlar kapsamında gözaltına alınan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu serbest bırakıldı.

Gözaltında tutulduğu ve şirketlerin mal varlığına el konulduğu gibi haberlerin asılsız olduğunu belirten Nurettin Eroğlu, olayların seyrini şu şekilde anlattı: "18 Ağustos 2016 tarihinde sabah saatlerinde mali şube ekipleri tarafından Eroğlu Holding binamızın bir katında arama yapılmış, arama sırasında talep edilen tüm bilgiler ve belgeler yetkililerle paylaşılmıştır. Adımın birkaç yıl önce TUSKON ile anılmış olmasından dolayı gerçekleştirilen bu aramanın sona ermesinin ardından aramayı gerçekleştiren ekipler holding binasından ayrılmıştır. 19 Ağustos günü ifademi verdim ve aynı gün işimin başına döndüm. İfademde TUSKON ile hiçbir bağlantımın olmadığını; Eroğlu Holding'in ne soruşturmaya konu olan TUSKON ile ne de FETÖ/PDY terör örgütüne finans sağlayan herhangi bir kurumla ilişkisi bulunmadığını sözlü olarak aktardım ve ilgili belgeleri takdim ettim. Yayınlanan bazı haberlerin aksine, gözaltında tutulmadığımı ve şirketlerimizin mal varlığına el konulmadığını ifade etmek isterim. Bu minvalde yayınlanmış haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu soruşturma çerçevesinde holding ve bağlı şirketlerimizin faaliyetlerini etkileyecek hiçbir değişiklik, kurumumuzun itibarına gölge düşürecek herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Başta şahsım olmak üzere, tüm yöneticilerimiz ve dünyada 16 bin çalışanımız ile hepimiz görevimizin başındayız, devletimizin yanındayız. Türkiye için üretmeye devam ediyoruz."

Bu açıklama sonrasında "Edirne'de yapımı devam eden Erasta AVM'nin yapımı durdurulacak mı?" gibi sorular yanıt bulmuş oldu. Holdingden yapılan açıklama göre, Edirne'de yapımı devam eden Erasta AVM'nin yapımı sürecek.

EDİRNEJETHABER HABER MERKEZİ