Yeni Hat Sefere Başlıyor

Yeni Hat Sefere Başlıyor
Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS), ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek adına 2 Kasım 2015 Pazartesi günü 2A ve 2B hatlarındaki araçlar hiç durmaksızın çalışacakları Rink Sistemine geçiyor. Ayrıca araç sayısını...

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS), ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek adına 2 Kasım 2015 Pazartesi günü 2A ve 2B hatlarındaki araçlar hiç durmaksızın çalışacakları Rink Sistemine geçiyor. Ayrıca araç sayısını artıran ETUS, bundan sonra yeni hat olan 5C ile de Edirnelilere hizmet verecek.

Ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek için yapılan çalışmalar ve Edirne Belediye Meclisi'nin 07.10.2015 tarih ve 2015/221 sayılı kararı doğrultusunda 2A ve 2B hatlarında toplu ulaşım araçları hiç durmaksızın rink şeklinde çalışacağı belirtildi.

75. Yıl İlkokulu istikametinden Esentepe'ye gelen 2A hattı araçları, Araz Park yanından Yeni TOKİ ve Devlet Hastanesine, buradan Fatih Camii yanından Vali Konağı - Baca - Beş Yüz Evler - Diş Hastanesi - Kooperatif Evleri üzerinden çarşıya devam edecektir. 2B hattında çalışan araçlar ise Baca - Vali Konağı - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi - TOKİ üzerinden yine durmaksızın Aras Park - Esentepe - 75.Yıl İlkokulu - Şükrüpaşa Mahallesi üzerinden çarşıya devam edeceği bildirdi.

Ayrıca yetkililer, aynı karar doğrultusunda Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ve Yeni TOKİ'den başlayarak Abdi İpekçi Caddesi üzerinden Kıyık Caddesi'ne bağlanacak ve Gazimihal Depolama alanında sona erecek olan 5C (Gazimihal - Kıyık- Kavgaz - Yeni TOKİ - Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi) hattında araç filosunun yeni araçlarla genişletilerek seferlere 02 Kasım 2015 Pazartesi Günü başlanacağı bildirildi.