Yollarda Çizgi Çalışması

Yollarda Çizgi Çalışması
Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde trafik güvenliğini sağlamak için yollarda çizgi çalışması yaptı. Ekipler çalışmalarını Tıp Fakültesi Kavşağı ile Kapıkule...

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde trafik güvenliğini sağlamak için yollarda çizgi çalışması yaptı. Ekipler çalışmalarını Tıp Fakültesi Kavşağı ile Kapıkule Çevre Yolu Bağlantı yolu arasındaki 13,2 kilometrelik alan ile Güney Çevre Yolu’ndaki 3,84 kilometrelik alanda gerçekleştirdi. Ekipler yaklaşık 17 kilometrelik bir alanda çizgi çalışması yaparak sürücülerin trafikte daha güvenli bir şekilde ilerleyebilmeleri için gerekli tedbirleri aldı. Çalışmalarda 6 bin 300 kilogram beyaz boya ile 2 bin 100 kilogram gece çizginin parlamasını sağlayan cam küreciği kullanıldı.

Çalışmaların Çanakkale Belediyesine ait yol çizgi aracı ile gerçekleştirildiğini belirten ekipler, okulların açılmasıyla birlikte sürücülerin trafikte daha güvenli bir şekilde ilerleyebilmeleri için yollarda çizgi çalışmasını gerçekleştirdiklerini, yollardaki mevcut çizgilerin daha belirgin hale getirildiğini söyledi.