Zabıtadan Seyyar Balıkçı Operasyonu

Zabıtadan Seyyar Balıkçı Operasyonu
Zabıta ekipleri yürüttükleri çalışmalar kapsamında seyyar balık satışlarına geçit vermedi.

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri halk sağlığını korumak için yürüttükleri çalışmalar kapsamında, seyyar balık satışlarına geçit vermedi. El konulan balıklar imha edildi.

Çorlu genelinde halk sağlığını korumak adına denetim faaliyetlerine sürekli devam eden Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, seyyar satıcılara karşı yürüttüğü mücadeleyi sürdürüyor. Zabıta ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde yaptıkları çalışmalar sonunda seyyar olarak yürütülen ve Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmış hiç bir belgesi bulunmayan seyyar satıcıların ürünlerine el koyuyor. Son olarak yapılan denetimlerde seyyar balıkçıların ürünlerine de el konulacak imha işlemi gerçekleştirildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürü Birol Uçar, Zabıta ekiplerinin ilçe genelinde sağlıksız koşullarda yapılan seyyar balık satışları ile mücadele ettiklerini belirterek, "Bizim gıda ürünleri ile ilgili satışlarda birinci önceliğimiz halkımızın sağlığı. Kimse halkın sağlığı ile oynayamaz. Yaptığımız denetimlerde sağlıksız koşullarda yapılan her türlü satışa karşı mücadele ediyoruz. Bu konuda ilçemiz genelinde motorlu ve motorsuz araçlarla seyyar satıcılık yapan şahıslarla, sürekli olarak mücadele ediliyor. Balık satan seyyar satıcıların ürünlerine el konularak, Belediye Veterinerliği eşliğinde çöp sahasında açılan derin çukurlarda imha işlemi yapılıyor. 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında halk sağlığı ile oynayanlarla mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Öte yandan denetlemeler esnasında seyyar balıkçıların el konulan ürünleri veteriner eşliğinde, çöplük alanında imha edildi.

EDİRNEJETHABER HABER MERKEZİ