Teknosa Teknolojide Geleceğin Kadın Liderlerini Destekliyor

Teknosa Teknolojide Geleceğin Kadın Liderlerini Destekliyor
Teknosa, "Teknolojinin Lider 100leri" programında geleceğin kadın liderlerinin yetişmesine destek oluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla "Kadın için Teknoloji" projesi başta olmak üzere birçok çalışma yürüten Teknosa, Teknolojide Kadın Derneği'nin (Wtech) kurumsal üyeleriyle birlikte Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği "Teknolojinin Lider 100leri" programının destekçileri arasında yerini aldı.

Türkiye'de akıllı bir teknoloji toplumu oluşturmak için sektördeki yetkin insan kaynağı sayısını artırmayı hedefleyen proje kapsamında 100 kadın ve 25 erkek öğrenci olmak üzere toplamda 125 öğrenciye, "Veri Analitiği", "Python ile Veri Bilimi", "Python ile Yapay Zeka", "Robotik Süreç Otomasyonu", "Süreç Analisti" ve "Siber Güvenlik" gibi konularda teknik eğitimler sunulacak. 70 şirketin desteklediği program kapsamında, teknik eğitimlerin yanı sıra soyut becerileri geliştirecek eğitimler de verilecek.

Teknosa, "Birlikte Güçlüyüz" mottosuyla gerçekleşen projede dört genç kıza eğitim desteği sunacak. Öğrenciler eğitimin yanı sıra Teknosa'dan mentörluk desteği de alacak.

Kaynak:Haber Kaynağı